Założenie klubu Pierwsze kroki Olimp dziś

Założenie klubu

Klub Górski "Olimp" został założony w lutym 1997 roku przez studenta Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - Tomka Nowaka - tym samym został On jego pierwszym prezesem. Przez lata Tomek zarażał swoją pasją kolegów, przeżywając z nimi wspaniałe górskie przygody.

W 2002 roku, po tragicznej śmierci Tomka na zboczach alpejskich szczytów, klub, ku jego pamięci, zmienia nazwę na ”Klub Górski "OLIMP" im. T. Nowaka YMCA-POLSKA AWF- Wrocław”… Po 11 latach klub nadal istnieje szerząc dobre imię Tomka i uczelni wśród najpiękniejszych szczytów naszego globu! 

Pierwsze kroki

Tomek Nowak już przed rozpoczęciem studiów był zapalonym "góralem". Swoje zainteresowania i zamiłowania górskimi wędrówkami rozwijał z członkami opolskich klubów - stowarzyszeń miłośników gór i sportów górskich - YETTI i BIOS. Po powrocie z każdego wyjazdu, ówczesny prezes relacjonował wyprawę w Akademickim Studiu Radiowym "Spartakus", prowadzonym przez p. Ewę Wiśniewską. Po skończeniu studiów Tomek oddał prezesurę młodszemu koledze - Patrykowi Kruzelowi - studentowi fizjoterapii i wyjechał do alpejskiego miasta Brig w Szwajcarii. Piątego października 2002 roku ginie w trakcie samotnej wędrówki po górach.

Olimp dziś

Pamięć o Tomku przetrwała wiele pokoleń nowych „Olimpowiczów”. Klub zaczął pełnić funkcję swoistego drogowskazu w kierunku bezpiecznego poruszania się po górach. U nas każdy znajdzie coś dla siebie! Zarówno Ci, co dopiero pragną rozpoczynać swoją przygodę z górami, jak i Ci, którzy poszukują partnerów na ambitne projekty! „Olimp” zrzesza wszystkich, którzy po prostu kochają góry!

  • Członkostwo w klubie pozwala studentom na korzystanie ze sprzętu górskiego, który przyda się podczas wyjazdów w góry niskie, jak i te najwyższe.
  • Klub organizuje „Szkolimpolenia”, czyli specjalny cykl szkoleń mający na celu uświadomienie zasad bezpiecznego poruszania się po górach w warunkach letnich i zimowych, nauczenie korzystania ze sprzętu dostępnego w klubie. Projekt skierowany dla początkujących Górołazów oraz tych bardziej doświadczonych.
  • Pomagamy przy organizacji wypraw górskich i spełnianiu marzeń.
  • Wyjeżdżaj razem z nami na najwyższe szczyty Europy w ramach projektu „Olimpowa Korona Europy”, gdzie łączymy poznawanie innych krajów wraz ze zdobywaniem najwyższych szczytów w danym państwie.
  • Gwarantowane tysiące niezapomnianych przygód!

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!