Założenie klubu Pierwsze kroki Olimp dziś

Założenie klubu

Klub Górski "Olimp" został założony w lutym 1997 roku przez studenta Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu- Tomka Nowaka, tym samym został On jego pierwszym prezesem. Przez lata zarażał On swoja pasją kolegów, przeżywając z nimi wspaniałe górskie przygody.

W 2002 roku po tragicznej śmierci Tomka na zboczach alpejskich szczytów, klub ku jego pamięci zmienia nazwę na ”Klub Górski "OLIMP" im. T. Nowaka YMCA-POLSKA AWF- Wrocław”… Po dziś dzień Klub nadal istnieje, szerząc dobre imię Tomka i uczelni wśród najpiękniejszych szczytów naszego globu!

Pierwsze kroki

Tomek Nowak już przed rozpoczęciem studiów był zapalonym "góralem", swoje zainteresowania i zamiłowania górskimi wędrówkami rozwijał z członkami opolskich klubów- stowarzyszeń miłośników gór i sportów górskich - YETTI i BIOS. Po wyprawach ówczesny prezes relacjonował wszystkie wyprawy w Akademickim Studiu Radiowym "Spartakus", prowadzonym przez p. Ewę Wiśniewską. Po skończeniu studiów Tomek Nowak oddał prezesurę młodszemu koledze Patrykowi Kruzelowi- studentowi fizjoterapii i wyjeżdża do alpejskiego miasta Brig w Szwajcarii. Piątego października 2002 roku ginie w trakcie samotnej wędrówki po górach.

.

Olimp dziś

Pamięć o Tomku przetrwała wiele pokoleń nowych „Olimpowiczów”. Klub zaczął pełnić funkcję swoistego drogowskazu w kierunku bezpiecznego poruszania się po górach. U nas każdy znajdzie coś dla siebie! Ci, co dopiero pragną rozpoczynać swoją przygodę z górami, jak i Ci, którzy poszukują partnerów na ambitne projekty! „Olimp” zrzesza wszystkich, którzy po prostu kochają góry!

-Członkostwo w klubie pozwala studentom na korzystanie ze sprzętu górskiego, który przyda się podczas wyjazdów w góry niskie jak i te najwyższe.

-Organizujemy „Szkolimpolenia”, czyli specjalny cykl szkoleń mający na celu uświadomienie zasad bezpiecznego poruszania się po górach w warunkach letnich jak i zimowych, korzystanie ze sprzętu dostępnego w klubie. Projekt skierowany dla początkujących Górołazów jak i tych doświadczonych.

-Pomoc przy organizacji wypraw górskich i spełnianiu marzeń.

-Wyjeżdżaj razem z nami na najwyższe szczyty Europy w ramach projektu „Olimpowa Korona Europy”, gdzie łączymy poznawanie innych krajów wraz ze zdobywaniem najwyższych szczytów w danym państwie.

-Gwarantowane tysiące niezapomnianych przygód!

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!