Zima w tym roku zdecydowanie dopisała! Warunki panujące w styczniu w Karkonoszach pozwoliły nam na zrealizowanie kolejnego etapu naszego kursu. W dniach 19-21.01.2018 gościliśmy w Schronisku Pod Łabskim Szczytem i w jego okolicach zdobywaliśmy cenne umiejętności, w ramach szkolenia „Raki czekan ABC +podstawy ratowania ze szczeliny lodowcowej”.

W trakcie tych intensywnych trzech dni, dowiedzieliśmy się jak prawidłowo dobierać i posługiwać się rakami, czekanem, budować stanowiska asekuracyjne, ćwiczyliśmy samodzielne wyjście ze szczeliny lodowcowej, jak i również flaszencuga.

Zajęcia te musiały mieć charakter praktyczny i wymagały indywidualnego podejścia, dlatego z pomocą, kolejny raz, przyszli doświadczeni Olimpowicze. Do Adama i Pawła dołączyli: Agnieszka Wojtysiak, Kuba Pawłowski oraz Marcin Tylecki, którym już w tym miejscu chcemy bardzo podziękować za zaangażowanie. Dzięki takiej ilości instruktorów, mogliśmy, podzieleni na małe grupy, do skutku trenować zdobyte umiejętności. Nie było łatwo, ale myśl, że to czego się nauczymy jest gwarantem naszego bezpieczeństwa w górach, jak też to, że my kursanci, pomiędzy ćwiczeniami grzejemy się w schronisku przy herbacie, a to nasi instruktorzy tkwią przez cały dzień na mrozie, była niezłą motywacją- wszyscy podeszli do szkolenia sumiennie i z zapałem.

Uczyliśmy się rzeczy ważnych, ale nie ukrywajmy, całe dnie spędzone na śniegu, w pięknym zimowym otoczeniu, były niezłą zabawą! Humory dopisywały przez cały czas, nawet gdy przemoczeni wracaliśmy wieczorem do schroniska, by na koniec dnia, wysłuchać wykładów i górskich prelekcji. Bogatsi o nowe doświadczenia, pełni pozytywnych wrażeń, wracaliśmy do Wrocławia, już nie mogąc się doczekać kolejnego wyjazdu!

Dodaj komentarz