Data: 10.01.2016r

Skład: Ola Totoń, Agnieszka Wojtysiak, Rafał Jóźwik, Cezary Kosiński

WOSP – Wielka Olimpowa Studencka Pomoc

10.01 nastąpił czas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, była to dobra okazja do zorganizowania kolejnej akcji Olimpowej. Młode pokolenie studentów postanowiło wypromować Nasz Klub i wspomóc WOŚP. Spotkaliśmy się wcześniej, aby utrwalić wiedzę w zakresie wiązania różnych rodzajów węzłów, żeby podczas akcji nie dać plamy. Obok nas swoje stanowisko miała drużyna Wikingów i Słowian, którzy częstowali nas różnymi wyrobami własnej roboty, chleb ze smalcem czy podpłomyki z powidłami były wyśmienite!

Postanowiliśmy ubrać się w cały profesjonalny sprzęt, tj. kaski, uprzęże, czekan, raki, liny itd. Wyruszyliśmy zdobywać Mount WOŚPErest. Z początku odbyliśmy aklimatyzacyjną podróż po rynku Wrocławia. Rozmowy o górach, uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych dały nam Powera do przejścia na grań.

WOSP-23.jpg

Mimo użycia czekana, raków i asekuracji na linie w tak trudnych warunkach pogodowych, wydarzył się mały wypadek.. plecak jednej osoby wpadł do szczeliny! Oczywiście dla Olimpowiczów to żaden problem – stworzyliśmy układ wyciągający flashenzug. Do pomocy przyłączyły się dzieci a nawet i dorośli. Wspólnymi siłami udało się wydobyć plecak na powierzchnię.

WOSP-42.jpg

Drużyna Studentów jednak nie poddaje się i idzie zdobyć szczyt. Pokonując drewnianą grań w samym centrum WOŚP’owej zawieruchy osiągamy nasz cel – Mount WOŚPErest zdobyty! W ciągu 3h naszej ekstremalnej przygody udało nam się zebrać 630zł.

WOSP-46.jpg

Napisała Agnieszka Wojtysiak
(Tak… To Ta na zdjęciu ;p)

Dodaj komentarz